Σκόραρε ο Κραψίτης, πέρασε η «Σάντα»!

Στην ημίωρη παράταση έλυσαν τους λογαριασμούς τους ο Άγιαξ Ταύρου και η Αγία Παρασκευή, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν τελικά στην επικράτηση με 2-1 και να προκρίνονται στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ!

«Χρυσός» σκόρερ για τη «Σάντα» ήταν ο Κώστας Κραψίτης, ο οποίος ήρθε από τον πάγκο στο 65ο λεπτό, για να δώσει τη λύση στο 102' με κοντινό πλασέ, εκμεταλλευόμενος ασταθή απόκρουση του Αλ. Ηρακλή σε σουτ του Μπουτσικάρη (1-2)! Μόλις στο 15ο λεπτό οι ερυθρόλευκοι είχαν δοκάρι σε φάουλ του Ερμάλ, όμως οι «μελανόλευκοι» ήταν εκείνοι που πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 35ο λεπτό, όταν ο Μπόλης αξιοποίησε πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Αλ. Ηρακλής (0-1). Οι γηπεδούχοι πάλεψαν για την ισοφάριση, στην οποία ευτύχησαν να φτάσουν στο 86ο λεπτό με κεφαλιά του Παπανδρέου! Ωστόσο, στον πρόσθετο χρόνο η Αγία Παρασκευή πέτυχε το γκολ χάρη στο οποίο θα συνεχίσει στον θεσμό...

Διαιτητές: Στεργιώτης, Καραγεώργος-Καφρίτσας

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Γιάννης Γαζής): Αλ. Ηρακλής, Μαυροβουνιώτης, Καβαλάρης, Στρέφι, Μαρούσης, Αρβανίτης (3' λ. τρ. Μπαρμπαλιάς (71' Γκαρδιακός)), Ερμάλ (57' Παπανδρέου), Κάτσης (97' Χασιώτης), Μητακίδης (57' Θαναηλάκης), Μαυρέλης (71' Σέχου), Σωτηρόπουλος

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σήφης Βενάκης): Μαλλιαρίτσης, Κόλλιας (116' Μακρής), Μήτσης (55' Ζυγοκώστας), Φειδαίος, Γαλανόπουλος, Στατερίτσης, Μακρυπίδης (65' Κραψίτης), Σταμούλης (55' Μπουτσικάρης), Μπόλης (65' Λαζόπουλος), Καραγιάννης (85' Γεωργόπουλος), Φάρκωνας