Βγήκαν συμπεράσματα για Ηλυσιακό και Άγιαξ Ταύρου (1-1)

Εξαιρετικά ενδιαφέρον παιχνίδι, χρήσιμο για συμπεράσματα, ήταν αυτό που έγινε στο γήπεδο του Γουδή νωρίτερα σήμερα (16/10) το απόγευμα.

Ηλυσιακός και Άγιαξ Ταύρου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν, αλλά να αδυνατούν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους, δεχομένοι στο τέλος της αναμέτρησης την ισοφάριση. Οι κιτρινόμαυροι του Α. Μαντζούνη είχαν εξαιρετική παρουσία, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με πέναλτι που κέρδισε ο Χριστόπουλος και εκτέλεσε εύστοχα ο Κασσιανός στο 35' (1-0). Οι ερυθρόλευκοι του Γ. Γαζή ευτύχησαν να ισοφαρίσουν δευτερόλεπτα πριν το φινάλε χάρη σε σουτ του Μαυροβουνιώτη. Να σημειωθεί ότι από πλευράς Ηλυσιακού δεν έπαιξαν οι Νικολόπουλος, Κάρδαρης και Λέκκας.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης): Μπαλασάκης (30' Τόλα (65' Μάρκου)), Τσουρέας, Πουλέρι, Κούτρας, Ρέτζο, Ταχιράι, Κασσιανός, Τσέργας, Γαλημίτης, Χριστόπουλος, Άνχελ

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Πάντος, Νικάκης, Κατσαρός, Λόμπι, Σινομάτι, Παπαδόπουλος

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Γιάννης Γαζής): Γιαννούτσος, Μαυροβουνιώτης, Κόρδας, Μαρούσης, Παπακωνσταντίνου, Παπαευθυμίου, Παπανδρέου, Καβαλάρης, Αναστασόπουλος, Γκαρδιακός, Μπαρμπαλιάς

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν, επίσης, οι Ξυδιάς, Χασιώτης, Στατήρης, Σ. Σέχου.