Μικτή Κ14 ΕΠΣΑ: Πρεμιέρα με νίκη (2-0) κόντρα στην ΕΠΣ Κορινθίας

Ύστερα από ένα όμορφο και ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Γαλατσίου σήμερα (1/2) το μεσημέρι, η ομάδα Κ14 της ΕΠΣ Αθηνών επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης της ΕΠΣ Κορινθίας και έκανε ιδανικό ξεκίνημα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Δημ. Κωνσταντόπουλου πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Ζούμπο να ανοίγει το σκορ στο 20ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ (1-0) και τον Διαβάτη να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά στο 73ο λεπτό για το τελικό 2-0. Σημειώνεται πως για την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της ΕΠΣΑ θα φιλοξενηθεί από την ΕΠΣ Πειραιά

Διαιτητές: Μαμσάκος (Πειραιώς), Λιάτσος (Θεσσαλίας)-Δαφερέρας (Πειραιώς)

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Βαζυντάρης, Ζιούβας, Σιγκιρίδης, Αρχοντίδης, Διαβάτης, Γιώτης, Κολιμάτσης, Αρμάος, Γεωργίου, Ζούμπος, Χατζηβασιλείου

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Θεοδωρακόπουλος, Χαριτίδης, Λιούτας, Νικόλα, Χριστοδούλου.