Χρήσιμο τεστ για Αστέρα Ζωγράφου και Γαλάτσι (1-0)

Την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα είχαν ο Θανάσης Ζαμπούρας και ο Αλβέρτος Παπαδάκης στον Αστέρα Ζωγράφου και το Γαλάτσι, αντιστοίχως.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο γήπεδο Γουδή σε ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι ενενηντάλεπτης διάρκειας, που είχε προπονητικό χαρακτήρα και στο οποίο αγωνίστηκαν πολλοί ποδοσφαιριστές. Για την ιστορία, οι κυανέρυθροι πήραν τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Λιόλιου στο 70ο λεπτό με πλασέ μετά από κλέψιμο της μπάλας και ασίστ του Καρακάση.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡ. (Θανάσης Ζαμπούρας): Κοτζάρ, Στεργίου, Τσιάκαλος, Εξηντάρης, Τούντας, Καρακάσης, Κούρρα, Βραχίμη, Τζιμάνης, Τζίγκος, Βασιλείου

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κολοκυθάς, Ρουπακιάς, Τζοβάρας, Λιόλιος, Καλογερόπουλος, Κωστάκης,

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Θεοφανίδης, υπό δοκιμή, Μπατζέλης, Σφακιανάκης, Νταβαρίνος, Ντούνης, Γεωργαντώνης, Μανέτας, Παπαδόπουλος, Αρετάκης, Γιαννόπουλος

Κατά τη διάρκεια του αγώνα έπαιξαν και οι Μανιατόπουλος, Κουτσουδάκης, Πλεσέας, Κάκος, Αν. Τουλούμης, Χριστόπουλος, Απ. Τουλούμης, Θεοδωρόπουλος, Μπατζέλης και δύο υπό δοκιμή