Συνεχίζουν στο... ρετιρέ τα Βριλήσσια, 2-1 τη Χρυσούπολη

Μόνο για... λίγες ώρες αποχωρίστηκαν την κορυφή στον 1ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ τα Βριλήσσια και επέστρεψαν σε αυτή!

Η ομάδα των βορείων προαστίων επικράτησε με 2-1 της Χρυσούπολης και προσπέρασε ξανά τον Χαραυγιακό στην κατάταξη, έστω και σε απόσταση... αναπνοής!

Στο δημοτικό γήπεδο Βριλησσίων έγινε ένα δυνατό παιχνίδι, στο οποίο οι γηπεδούχοι απέκτησαν «καθαρό» προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο. Στο 20ο λεπτό ο Καλιαμπάκας ευστόχησε σε πέναλτι για το 1-0, ενώ στο 43' ο Βαζέχα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ (2-0). Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο μέρος, ήταν να μειώσουν για το τελικό 2-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λάππα στο 80ο λεπτό.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Ανδρέου-Αγγελάκης

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Δημήτρης Λειβαρτζινός): Τζεβελέκης, Λ. Πετόκου, Γεροντάκης (83' Ελεζάι), Μ. Τσιούμας, Δημητρέλλος, Μότσιος, Κόκκινος (94' Πολίτης), Αραμπατζής, Καλιαμπάκας (83' Στ. Τσιούμας), Βαζέχα, Κ. Πετόκου (66' Νικόλα)

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Φιλίππου): Τεννές, Χαλίκης, Πολυζωγόπουλος, Αναγνώστου, Ταμπάκης (84' Τζωρτζακάκης), Λάππας, Λουμίδης (71' Κωνσταντινίδης), Θηβαίος, Κρεμμύδας, Ζούκας, Τζοβάρας (71' Μακρής)