Φοβερός ο Αθηναϊκός 1-6 εκτός τα Πετράλωνα

Φοβερός ο Αθηναϊκός στην πρεμιέρα επικράτησε με το ευρύ 1-6 των Πετραλώνων και έδειξε ότι και φέτος θα βάλει υψηλά τον πήχη.

Μόλις στο 1’  ο Δούκας είχε δοκάρι, ενώ στην επόμενη φάση ο Φούρλας με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Ο ίδιος παίκτης στο 35’με κοντινή κεφαλιά διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδος του κάνοντας το 0-2. ΄Όμως τρια λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Μυτακίδηςμε σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 1-2. Στην επανάληψη ο Αθηναϊκός πιο καλύτερος σημείωσε άλλα τέσσερα γκολ. Στο 50’με απ’ ευθείας φάουλ ο Βελέντζας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3, στο 62’ ο Κατσύλας με κεφαλιά το 1-4 και στο 75’ ο Μπαλατσούρας έκανε το 1-5. Το τελικό 1-6 διαμόρφωσε ο Λημνιός στο 80’.

Διαιτητές ήταν οι Σύψας, Ντάγκας, Λειβαδίτης.
Πετράλωνα : Τούλιας, Θεολόγου (66’ Καραλάγας), Πάλλης Κώτης, Μπούρσαλης, Λάνας, Λιώνης (60’ Κουτλής), Λογοθέτης , Παπαχρήστος Μυτακίδης, Μυκονιάτης
Αθηναϊκός: Κυπραίος , Γιαννίτσας (46’ Βασιλείου) , Μαρίνης (70’ Τραγουστής) , Ζάχος, Βελέντζας, Μαυροματάκης , Δούκας (70’ Κατσούδας) , Κατσούλας (77’ Κατσαούνος), Φούρλας, Μπαλατσούρας, Ταρσαναλής (61’ Λημνιός)