ΑΟ Περιστερίου: «Μαγεύει» με το... καλημέρα ο Μπουρντένης!

Μόνο μερικές... ώρες χρειάστηκε να περάσουν για να αντιληφθούν στον ΑΟ Περιστερίου τις δυνατότητες του Ευθύμιου Μπουρντένη και τα αγωνιστικά οφέλη που μπορεί να αποκομίσει η ομάδα από την απόκτησή του.

Ο 20χρονος επιθετικός έδωσε τα διαπιστευτήριά του από το ντεμπούτο του στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής στον Άγιο Δημήτριο, όταν πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 65ο λεπτό, για να πετύχει ένα λεπτό αργότερα (!) το γκολ με το οποίο η ομάδα του Κ. Αρζένη πήρε κεφάλι στο σκορ. Παρότι, μάλιστα, ο Όμιλος έμεινε με δέκα παίκτες λίγο αργότερα λόγω αποβολής του Νένδου, κατάφερε να φτάσει σε επική νίκη με 4-2, με τον προσφάτως αποκτηθέντα ποδοσφαιριστή να υπογράφει δύο ασίστ και ακόμη ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα! Την περασμένη Κυριακή (24/10) ο χαρισματικός άσος έδωσε συνέχεια με ένα υπέροχο γκολ στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Δόξα Βύρωνος, βάζοντας μπροστά στο σκορ το Περιστέρι. Και σε αυτό το παιχνίδι, ο Ε. Μπουρντένης, που αποκτήθηκε από τον Πανελευσινιακό, είχε καθοριστική συμβολή στην επικράτηση με 3-1.