Μεγάλη νίκη με ανατροπή ο Άρης Πετρούπολης, 2-1 τον Χολαργό

Ζευγάρωσε τις νίκες του στους αγώνες μπαράζ ο Αρης Πετρούπολης που επικράτησε με 2-1 του Χολαργού και έφτασε τους 6 βαμθούς όντας στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τη Σάντα.

Το συγκρότημα του Γιάννη Σιλεβίστα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Χατζή στο 8' βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και να δώσει αξία στο διπλο που πανηγύρισε στην έδρα της Αγίας Παρασκευής την προηγούμενη εβδομάδ.

Στο 8' ο Χατζής με κεφαλιά μετά από φάουλ του Τσίρου έκανε το 0-1, με τον Άρη να ισοφαρίζει στο 24' με σουτ του Τσουκαλά μετά από πάσα του Μαρίνου. Στο 73' ο Σούφλας πέτυχε το γκολ που έκρινε το ματς.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

1' Ο Καλογερόπουλος κόβει τον αντίπαλο επιθετικό.

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΟΛΑΡΓΟ. 0-1 Χατζης με κεφαλια μετά από φάουλ του Τσίρου

12' Σουτ Αργυριου λίγο άουτ

23' Πλάγιο ο Λάπας οι αμυντικοί απομακρύνουν και ο Μαρίνου με σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Τσουκαλάς με σουτ μετά από πάσα του Μαρίνου ισοφαρίζει.

39' Σουτ του Τσουκαλά άουτ.

48' Πλάγιο τετ α τετ το 7-13 πιέστηκε από τον Λεβέντη και μπλόκαρε ο Καλογερόπουλος.

52' Ο Μολφέσης μπλοκάρει το σουτ του Τρακόση

54' Ο Αργυρίου πέφτει στο έδαφος όμως ο Αλάμπεης δίνει επιθετικό φάουλ

57' Ο Τσουκαλάς μπαίνει εντός περιοχής όμως ο διαιτητής Αλάμπεης υποδεικνύει χέρι.

68' Σουτ Αργυρίου άουτ

74 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ενέργεια ο Ράπτης που πήρε την κόντρα και ο Σούφλας με σουτ έκανε το 2-1.

86' Κακή έξοδος του Καλογερόπουλου και ο Χατζής μόνος του στέλνει τη μπάλα άουτ.

89' Κόρνερ από δεξιά με τον Τσίρο η κεφαλιά του Χατζή περνάει αόυτ.

90' Πλάγιο τετ α τετ ο Μυλωνάς όμως ο Καλογερόπουλος τον προλαβαίνει.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Σιλεβίστας) Καλογερόπουλος, Λάπας, Λεβέντης, Ρέτζο, Κορώνης (46' Τσερκώνης), Γεραγωτέλλης, Τρακόσης (68' Μπιμάι), Μπριστογιάννης (46' Σούφλας), Τσουκαλάς (60' Ράπτης), Μαρίνου (90΄Καραδήμας), Αργυρίου.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Σπύρος Μόχλας) Μολφέσης, Κοντογιάννης, Τσαγκαρης, Τσίρος, Μιχελής, Μπαλαχτσής (46' Μηλιώνης), Κωνσταντινίδης (46' Καρράς), Μυλωνάς, Χατζής, Τσιαντής (46' Ζαχαρόπουλος), Σκούμας (78' Τριάντης)