Ισοπαλία για Χρυσούπολη και Αττικό

Με ισοπαλία ξεκίνησε την 1'η αγωνιστική το πρωτάθλημα η Χρυσούπολη, στο ντέρμπι με την πολύ δυνατή και ενισχυμένη ομάδα του Αττικού.

Στο 1'ο ημίχρονο η ομάδα της Χρυσούπολης είχε τρεις κλασσικές ευκαιρίες με σουτ του Φωτοπούλου στο 7 και 35 και φοβερό τετ α τετ του Λεβεντου στο 17 Στο 15' οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι, ενώ στις αρχές του δεύτερου ημίχρονου ο Αττικός ισοροπησε και στην πρώτη αξιόλογη ευκαιρία και μετά από λάθος του αμυντικού μας,προηγήθηκε με τον Πλεξίδα στο 55. Στο 80'  Παπαυγέρης είχε δοκάρι για την Χρυσούπολη ενώ ο ίδιος παίκτες στο 73' και 75' είχε καλές στιγμές, με τον ίδιο παίκτη να ισοφαρίζει σε 1-1.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ:Νικολακόπουλος,Παπαδόπουλος Αρτ.(50' Παπαυγερης) ,Μασουρης, Σκλαβενίτης, Γιαννακόπουλος, Ρουμελιωτακης, Φωτόπουλος (82 Μανωλιός), Μπακάλης, Λεβεντος (60 Μουστακακης),Τζαφερος (82 Ναος),Τζωρτζακακης.

ΑΤΤΙΚΟΣ:Λογοθέτης, Ντζελιας, Καργιωτης, Ορφανου( 46 Πάσχος), Κοντόπουλος(46 Φίλης),Νταργιοκη,Χέλμης,Γερακάρης,Δουληγερης(82 Μπάρλος),Πλεξιδας,Γεωργαντάς.