Παπακώστας: Τα εύσημα ανήκουν στους παίκτες

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής των Ιλισίων 2004, Αργύρης Παπακώστας μετά τη νίκη επί του Παγκρατίου.

Αυτό αποτυπώνεται από το σχόλιο του όπου και τόνισε

Παίζαμε ένα ντέρμπι έκτος έδρας με μία ομάδα πάρα πολύ καλή που είχε την 2η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.Ευτυχίσαμε να προηγηθούμε στο πρώτο ημίχρονο παρότι είχαμε κόντρα τον αέρα. Στο δεύτερο ημίχρονο με υπέρ μας τον αέρα τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα βάλαμε ένα γκολ νωρίς και μετά χάσαμε αρκετές ευκαιρίες για να τελειώσουμε το παιχνίδι. Το Παγκράτι μπήκε στο παιχνίδι με ένα πάρα πολύ ωραίο γκολ αλλα με δυο γκολ ακόμα προς το τέλος καταφέραμε και κερδίσαμε με 1-4. Τα εύσημα ανήκουν στους παίχτες μου που τον τελευταίο μήνα είναι σε εξαιρετική κατάσταση και τώρα κοιτάμε τον επόμενο ματς με το Φοίνικα Καλλιθέας που θέλουμε να παρουσιαστούμε το ίδιο σοβαροί και να σημειώσουμε τη 5η συνεχόμενη νίκη μας