«Νευρικό» 1-1 ανάμεσα σε Απόλλων Ποντίων και Αστέρα Μαγούλας

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Απόλλων Ποντίων και Αστέρας Μαγούλας, σε ένα ματς που δεν έλειψαν τα νεύρα και οι εντάσεις.

Η ομάδα του Μάκη Παπαδόπουλου πήρε το προβάδιδμα με τον συνήθη ύποπτο Αθανασιάδη στο 24'. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο διαιτητής Αλιάγας απέβαλε από τους γηπεδούχους τον Δανιηλίδη που απώθησε αντίπαλο, με τα νεύρα να ξεφεύγουν σε εκείνο το σημείο και να παίρνουν έκταση σύμφωνα με πληροφορίες μας και εκτός γηπέδου...

Στην επανάληψη οι Πόντιοι αγωνίστηκαν με τον κατ' ανάγκη γκολκίπερ Νίκα, λόγω τραυματισμού του Τσούλφα και ελλείψει δεύτερου τερματοφύλακα.

Το σύνολο του Δήμου Ρόκα έφτασε στην ισοφάριση στο 56' χάρη σε γκολ του Γουβαλάρη, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους.

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν από το διαιτητή Αλιάγα αποβολή του γκολκίπερ Πορανίδη,  λόγω του ότι έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής και ο διαιτητής του έβγαλε κίτρινη κάρτα, ενώ διαμαρτύρονται σε αυτή τη φάση και στη βοηθό Τσαγανού.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσούλφας(46'λ.τρ.Πουρουζίδης) , Λάσκος, Δανιηλίδης, Νίκας, Πετσίτης, Πρέσσας, Σπυρίδης(46' λ.τρ. Τσαλερίδης), Κουραβέλας, Μπουρτένης, Πουρσανίδης, Αθανασιάδης.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Πορανίδης, Μυρσινιάς, Τζελάι(59' Μουράτι), Οικονμόπουλος, Γουβαλάρης, Μπάλα, Πέππας, Απαζίδης, Μπέχλης(82' Αξιώτης), Κατσάφαρος(70' Παπαβασιλείου), Τσουμάνης(70' Χάντης).