Σοβαρά επεισόδια στο Γαλάτσι!

Από σοβαρά επεισόδια στον αγωνιστικό χώρο σημαδεύτηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γαλάτσι με την Ελπίδα Αγ. Αναργύρων, που έγινε σήμερα (29/10) το πρωί και ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο 1-1.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του αγώνα υπήρξε αψιμαχία ανάμεσα στον Νταβαρίνο και τον Λάνη, με τη διαιτήτρια Στεφανοπούλου να διακόπτει το παιχνίδι και να κατευθύνεται προς το σημείο. Δυστυχώς, το κακό δεν άργησε να γενικευτεί, με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να έρχονται στα χέρια και για μερικά λεπτά να γίνεται... πραγματικός χαμός στον αγωνιστικό χώρο! Μόλις ξεκίνησε η σύρραξη η Στεφανοπούλου σφύριξε τρεις φορές για τη λήξη του αγώνα, βλέποντας παράλληλα τον αγωνιστικό χώρο να έχει μετατραπεί σε ρινγκ. Από το Γαλάτσι πνέουν τα μένεα εναντίον της, αρχικά για την απόφασή της να αποβάλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Γεωργαντώνη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά κυρίως για το γεγονός ότι όταν διέκοψε το παιχνίδι στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι βρίσκονταν σε υποσχόμενη επίθεση για το νικητήριο γκολ. Πλέον, το ενδιαφέρον μετατίθεται στη σύνταξη του φύλλου αγώνος, αλλά και στις αποφάσεις που θα ληφθούν, βάσει αυτού, από τα πειθαρχικά όργανα της ΕΠΣΑ.