Ο Υμηττός 3-1 τη Νίκη Γαλατσίου

Δυσκολεύτηκε αλλά τελικά τα κατάφερε να νικήσει ο Υμηττός την Νίκη Γαλατσίου με 3-1 και να παραμείνει σε τροχιά ανόδου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1. Το ημίχρονο έστειλε στα αποδυτήρια τις ομάδες, με τους γηπεδούχους  να καταφέρουν να πετύχουν και δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς το κλείδωσε ο Υμηττός με  γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η σειρά των τερμάτων: 8΄ 1-0 με τον Βούτα, 19΄ 1-1 με τον Μαντζούφα, 37’  με πέναλτι ο Ντούλιας και 93΄ Ν. Πετρόπουλος

Διαιτητής ο Κοντογιάννης με βοηθούς, Παπαθανασίου και Φραγκόπουλο

Υμηττός: Μπακανδρίτσος,  Γ. Πετρόπουλος(46΄Πουρναράς), Παπαζαφείρης, Μουλάς, Βούτας, Κακούρης, Μπεκατώρος, Μοροσάνου, Καλούμενος(90΄Σωτηρίου), Ντούλια(83΄Διακονής), Γιαννακόπουλος(52΄ Ν. Πετρόπουλος)

Νίκη Γαλατσίου : Στεργίου, Θεοδωρίδης(46΄Λικάϊ), Κομιώτης, Χριστόπουλος, Κεφαλάς, Καρώνης, Λαζαρίδης(63΄Μπάρδης),  Δ. Μπούσουλας(70΄Κολιμάτσης),  Αποστολάκης, Μαντζούφας(94΄ Κοζανίτης), Μπερναλής