Με ανατροπή ο Αστέρας Κερατσινίου 2-1 τον ΑΟ Πειραιά

Μέσα σε ένα δίλεπτο στην αρχή της επανάληψης ο Αστέρας Κερατσινίου ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και κατέβαλε στο Ρέντη με 2-1 τον μαχητικό ΑΟ Πειραιά, κατακτώντας έτσι την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι Καμινιώτες προηγήθηκαν στο 40' με φοβερό σουτ του Βάρσου, αλλά η συνέχεια δεν την ανάλογη.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Χρήστου Πολύζου μπήκε πιο αποφασισμένη, ισοφαρίζοντας  αρχικά με κεφαλιά του Βασιλικού(51') και παίρνοντας το ματς με τον Μαργαντίνη στο 53'.

Σημαντική η συμβολή του γκολκίπερ του Αστέρα Νταούλια, που προς το τέλος του ματς κράτησε ανέπαφη την εστία του σε σημαντικές ευκαιρίες που έχασαν οι γηπεδούχοι.

Διαιτήτευσε ο Μαρινάκης.
ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Μελάς, Ριζόπουλος, Ασλάνι, Πετράκης(73' Σεσελίου), Φεργαδιώτης(75' Μανιάτης), Μαντζαβίνος, Ζέρο, Δημητρακαρέρας, Βάρσος, Λαδιάς, Φώτο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡ.: Νταούλια, Τσούλι(55' Δρένης), Νόκα, Βασιλικός, Ρηνιώτης(46' Παναγιώτου), Σιδηρόπουλος(46' Λούλε), Τσιρώνης, Λάζο(85' Κατσανάκης), Μαργαντίνης, Μούκας, Βενέτη.