Ψυχωμένος Φοίνικας Αγίας Σοφίας, 1-0 την Άνω Νεάπολη

Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας. Η ομάδα του Αντώνη Σαρρή κατέβαλε με 1-0 την Άνω Νεάπολη  και πλησίασε περισσότερο τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε στο 25' ο Λουκάς Αγοριανίτης.

Στο 38' οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Αντωνιάδη έμειναν με δέκα, καθώς ο Καλατζίδης πήρε δύο κίτρινες σε ένα λεπτό, σε μια φάση που διαμαρτύρονται για την αυστηρότητα του διαιτητή Λυτρίβη. Ακόμα η Άνω Νεάπολη «φωνάζει» για ένα γκολ που σημείωσε στην επανάληψη και ακυρώθηκε σαν οφσάιντ...

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Τζεμολάρι, Χατζηιωαννίδης, Σαλάππας, Κοντογιαννόπουλος, Βορδώνης(42' Τυρολόγος, 55' Ντούρος), Μπάσα, Κακιώνης(55' Γιαννακόπουλος), Παπαευθυμίου, Αγοριανίτης Λ., Περάμαντζης(46' Πολυχρονίδης), Γκιόκα(55' Κοτανίτης).

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Κουλικούρδης, Καψαμπέλης, Πάχος Μ., Παπαδόπουλος Ν., Ομέρι. Βασιλάρης(74' Σάμιος), Περικλείδης, Καλατζίδης, Ανδρεάτος, Δαρείου(74' Καφαταρίδης), Παπαδόπουλος Η.(46' Συναδινός).