Μυθική ανατροπή και παραμονή για Αστυπάλαια Κορυδαλλού, από 0-2 στο 88' σε 3-2 στις καθυστερήσεις

Μια απίστευτη ανατροπή πέτυχε η Αστυπάλαια Κορυδαλλού. Η ομάδα του Νίκου Μανικιώτη αν και έχανε μέχρι το 88' με 0-2, κατάφερε στα λεπτά των καθυστερήσεων να γυρίσει το σκορ και να επικρατήσει με 3-2 του Παντζιτζιφιακού, εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή της στην Α' Πειραιά και την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Και τα πέντε γκολ της συνάντησης μπήκαν στην επανάληψη.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν διπλό προβάδισμα με δύο γκολ του Νικολόπουλου. Η Αστυπάλαια όμως «χτύπησε» στο τέλος και έφερε ανέλπιστα τούμπα το ματς με τα γκολ των Παυλάκη(88'), Κώστα(93' πέναλτι) και Μαλλούχου(95').

Από ένα δοκάρι είχαν και οι δύο ομάδες με τους Χρήστου(28') και Χαραλαμπόπουλο(55').