Φιλικό «διπλό» ο Ηλυσιακός, 1-0 στην Αγ. Παρασκευή

Θετικά ήταν τα πρώτα δείγματα γραφής από Αγία Παρασκευή και Ηλυσιακό στο φιλικό παιχνίδι των δύο ομάδων στο γήπεδο Νότου της Αγ. Παρασκευής.

Η ομάδα του Ζωγράφου πήρε τη νίκη με 1-0 σε ένα ματς που στη μεγάλη του διάρκεια ήταν ισορροπημένο.

Το γκολ που έκανε τη διαφορά σημείωσε στο 68ο λεπτό ο Τσέργας με πλασέ έπειτα από γύρισμα του Σαρρηασλάνογλου και όμορφη ομαδική προσπάθεια των κιτρινόμαυρων.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Μίλτος Γκόφας): Αραμπατζής (70' Ζότος), Μπότος (70' Καστανιώτης), Πρίφτης (80' Αναγνωστόπουλος), Μιχαηλίδης (70' Μιχαηλίδης), Χατζίου, Στυλιανόπουλος (70' Κουράκλης), Κατίδης (60' Κορφιάτης), Δημητρίου (75' Πολίτης), Μούζος (46' Καραγιάννης), Μαχμουτάι (80' Ζάγκας), Κραψίτης (46' Κουτσουπιάς)

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν επίσης και οι δύο υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές από πλευράς «Σάντα».

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης): Μπαλασάκης, Χριστόπουλος, Παρασκευόπουλος, Κούτρας, Κάρδαρης, Ταχιράι, Καλομοίρης, Χαρίτος, Γαλημίτης (35' λ.τρ. Μανώλης (40' Σαρρηασλάνογλου)), Μαρίνου, Τσέργας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Γιαννόπουλος, Άνχελ, Χριστινάκης, Ρέτζο, Βρυώνης, Τόλα.