Σε ετοιμότητα το Χαϊδάρι 2-1, τον Άγιο Θωμά

Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε το Χαϊδάρι σε φιλικό διάρκειας 80' στο γήπεδο «Τ. Χαραλαμπίδης» με αντίπαλο τον Άγιο Θωμά.

Με τα κυανέρυθρα αγωνίστηκαν ποδοσφαιριστές που είτε δεν είχαν παίξει στο χθεσινό τεστ με τον Βύζαντα Μεγάρων, είτε έπαιξαν ελάχιστα. Από την άλλη, θετικά συμπεράσματα έβγαλε για την πορεία της ομάδας του ο Στ. Σοϊλεμές, σε αυτό το -όπως αποδείχθηκε- χρήσιμο φιλικό.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (47') ο Δράμης άνοιξε το σκορ με πλασέ (1-0), στο 50' ο Τζώρτζης ισοφάρισε επίσης με πλασέ (1-1) και στο 52' ο Ερρίκος αξιοποίησε ασίστ του Τσεμπερλίδη και από κοντά διαμόρφωσε το 2-1, που έμεινε μέχρι τέλους.

ΑΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Γιάννης Σιλεβίστας): Καλαματιανός, Ρόππας, Δάρρας, Πολυκρέτης, Αντωνόπουλος, Γεωργόπουλος, Καμπεράι, Αρβανιτάκης, Ερρίκος, υπό δοκιμή, Τσεμπερλίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καραβίτης, Δράμης.

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (Στέφανος Σοϊλεμές): Καραντάνης, Μαλάι, Πετράκος, Παπαζαφειρόπουλος, Νικάκης, Κατηρτζιγιαννόγλου, Ζαρκαδούλας, Βουτυράς, Κολοβός, Τζώρτζης, Λόμπε.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τετώρος, Βαγιόπουλος, Ζώγας, Δεληγιώργος, Μπακομήτρος, Ενίς, υπό δοκιμή