Αρχή με νίκη ο Αστέρας Βάρης, 2-0 την Ελλάδα Σύρου

Από μία φορά σε κάθε ημίχρονο σκόραρε ο Αστέρας Βάρης στην αναμέτρηση της πρεμιέρας του με την Ελλάδα Σύρου και πήρε τη νίκη με 2-0, στην επιστροφή του στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Στο δημοτικό στάδιο Βάρης οι κυανόλευκοι πήραν το προβάδισμα στο 18ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό σουτ του Ντούλια (1-0), ενώ στο 57' ο Καλέλα έγραψε με κοντινό πλασέ το τελικό 2-0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν άλλες δύο καλές στιγμές με πρωταγωνιστή τον Μαγγανά, προκειμένου να διεύρυναν ακόμη περισσότερο το σκορ της επικράτησης.

Διαιτητές: Μαράνος, Ανδρέου-Μπεκιάρι (Αθηνών)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Γιώργος Καβάσης): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλάρίου (88' Γκέργκι), Ανδριόπουλος, Μπάρα, Μάγγος, Μπελαβράκης, Χριστίνης (65' Μπάκας)), Καλέλα (65' Μαγγανάς), Ντούλιας (77' Καλύβας), Βασιλειάδης (65' Πικούλης)

ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Παπαδόπουλος, Ζαφείρης, Ζάχι (67' Μπακατσέλος), Οικονομόπουλος, Μάγκας, Μπόσιο, Καρμοίρης (58' Κασάπης), Πρεβεζάνος, Κόντσι (58' Παυλόπουλος), Μηνάς (67' Παράβαλος), Ρούσσος, Καραμολέγκος.