Ιστορική νίκη ο Ελλοπιακός, 3-0 τον Ατρόμητο Πειραιά

Η πρώτη σελίδα του Ελλοπιακού στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής γράφτηκε με «χρυσά» γράμματα!

Η ομάδα του Σ. Παπαναστασίου υποδέχθηκε στο δημοτικό γήπεδο Ελλοπίας τον Ατρόμητο Πειραιά, του οποίου επιβλήθηκε άνετα με 3-0, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης.

Παρότι έχασαν από τα πρώτα λεπτά με τραυματισμό τον Αχείμαστο, οι Βοιωτοί δεν πτοήθηκαν, αντιθέτως έφτασαν στο γκολ στο 25ο λεπτό χάρη σε σουτ του Σαντζάκου (1-0). Στο 43' ο Ριζάι σκόραρε με μακρινή εκτέλεση φάουλ για το 2-0, ενώ στο 68' ο Μεγάλος μετέτρεψε σε γκολ πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 απέναντι στην ομάδα των Καμινίων που προβλημάτισε με την παρουσία της.

Διαιτητές: Κατσίνης (Ανατ. Αττικής), Θωμόπουλος-Πλάκας (Δυτ. Αττικής)

ΕΛΛΟΠΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Παπαναστασίου): Κυριατζής, Κυπραίος, Χασάι, Ρούπακας (85' Γεωργίου), Τσέλλος, Αχείμαστος (3' λ.τρ. Ρεσβάνης), Ιγκμπινόμπα (70' Λάμπρου), Βιέννας, Μεγάλος, Ριζάι (85' Αλεξανδρής), Σαντζάκου (70' Χατζηαντωνίου)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Σταύρος Παπανδρέου): Μπονατάκης, Παπαθανασίου, Μίρκος, Δούμουρας, Στεφανής, Γκόγκα, Σιμονιάν, Ζορμπάς, Σπανός, Μουκίδης, Ντούνης.