Η διαμαρτυρία που απέστειλε η Αγ. Παρασκευή στην ΚΕΔ

Την εξής επιστολή απέστειλε προς την ΚΕΔ η Αγία Παρασκευή με αφορμή το ματς με τον Φωστήρα

Δυστυχώς βρεθήκαμε σήμερα (σ.σ Κυριακή 14/01/24) για άλλη μια φορά μάρτυρες ενός ανεκδιήγητου διαιτητή από την Αργολίδα που η λέξη “κακός” θα ήταν πολύ επιεικής για να χαρακτηρίσουμε τα όσα έκανε στον αγωνιστικό χώρο , λάθη τα οποία καθόρισαν την εξέλιξη του παιχνιδιού και τη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος. Λάθη τα οποία μας βάζουν σε έντονους προβληματισμούς για το αν ήταν “ανθρώπινα” ή εσκεμμένα … Ο μη καταλογισμός καταφανέστατου πέναλτι υπέρ της ομάδας μας λίγα λεπτά μετά από τη μείωση του σκορ σε 1-2 , σε μία φάση όπου ο αμυντικός γκρεμίζει τον επιθετικό μας από πίσω με χέρια και με πόδια και παρότι είναι σχετικά κοντά κλείνει τα μάτια ήταν η αρχή του .. έργου… Στη συνέχεια, λίγα λεπτά αργότερα ( 73’ )αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα παίχτη της ομάδας μας για ανακοπή υποσχόμενης επίθεσης που μόνο αυτός είδε ως υποσχόμενη ..Για να έρθει ένα λεπτό αργότερα και να αποβάλλει και άλλον ποδοσφαιριστή μας με δεύτερη κίτρινη κάρτα σε μια φάση που δεν ήξερε ούτε τι έδινε ούτε τι έλεγε καθώς στο γήπεδο μας έλεγε ότι την έδειξε για ανακοπή υποσχόμενης επίθεσης και στο φύλλο αγώνα γράφει για ριψοκίνδυνο παιχνίδι , που φυσικά ούτε το ένα ισχύει ούτε το άλλο.. Ενώ στο 84’ όταν παίκτης της αντίπαλης ομάδας που είχε ήδη κίτρινη κάρτα γκρεμίζει από πίσω ποδοσφαιριστή μας οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση ξεχνάει να βγάλει τη δεύτερη κίτρινη -κόκκινη. Ήταν τέτοια η τρομάρα του βλέποντας την ομάδα μας να πιέζει ακόμα και με 9 παίκτες και να δημιουργεί ευκαιρίες, που για να τελειώσει το έργο έτσι όπως επιθυμούσε αποφάσισε ότι σε ένα ημίχρονο με 3 κόκκινες κάρτες 10 αλλαγές 2 γκολ και αρκετές καθυστερήσεις από την αντίπαλη ομάδα, να δώσει μόλις 2 λεπτά καθυστερήσεων.. Δεν ξέρουμε σε ποιον να ζητήσουμε ευθύνη .. Στους διαιτητές ή σ´αυτούς που τους ορίζουν .. Κύριοι της Κ.Ε.Δ δεν γίνεται να μην γνωρίζεται . Δεν γίνεται να είστε αμέτοχοι και να δηλώνεται συνέχεια δεν ξέρουμε δεν είδαμε πρώτη φορά το ακούμε.. Ξέρετε πολύ καλά κάθε διαιτητή και τι κάνει .. Θα θελουμε να σας ενημερώσουμε ότι Ο Α.Ο.Α.Π ανεξαρτήτως βαθμολογικής θέσης που βρίσκεται σε κάθε παιχνίδι θα διεκδικεί τις όποιες πιθανότητες έχει για τη νίκη και δεν επιτρέπουμε σε κανέναν να παίζει με τους κόπους των ανθρώπων μας και τον ιδρώτα των ποδοσφαιριστών μας.