Σταθερά στον... δρόμο της σωτηρίας ο Ιάλυσος

Με σταθερά βήματα «βαδίζει» στον... δρόμο της σωτηρίας ο Ιάλυσος, διατηρώντας σταθερά απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η ομάδα του Π. Σπάρταλη πέρασε με επιτυχία και από την Ερμιόνη, όπου επικράτησε με 2-0 της ΑΕ Ερμιονίδας στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Χότζα με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κάμπα (0-1), ο οποίος στο 80ο λεπτό έκλεψε την μπάλα και με σουτ σημείωσε το τελικό 0-2. Ενδιαμέσως, στο 51ο λεπτό, ο Δωματάς είχε αστοχήσει σε χτύπημα πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα δοκάρι και άουτ.

Διαιτητές: Αλαφογιάννης, Βασιλείου (Βοιωτίας)-Ντόβολης (Εύβοιας)

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Πονηρός, Τάσιος, Τζιέρης, Βιρβίλης, Σκρίντα, Τριμπόνιας, Ζεκιράι (77' Μιγιένγκα), Ντινόπουλος (64' Κάλα), Οικονομίκος, Αλεξανδρής, Ψύχας (70' Μαγκαφίνης)

ΙΑΛΥΣΟΣ (Παναγιώτης Σπαρτάλης): Τσιγάρος, Καραγέωργης, Χότζα, Γιώργου, Δωματάς (85' Τερζίου), Αθανασίου (85' Βλαχαβάς), Χατζησάββας (80' Ραπάι), Χατζηνικόλας (72' Εμπουμπά), Κάμπα, Ιντρίζι, Πατσίλης.