Νίκη ελπίδας στο 95' ο Ερμής Ζωνιανών, χάνει τη μάχη ο Φωστήρας (1-0)

Από την άσπρη βούλα λίγο πριν την εκπνοή κρίθηκε το παιχνίδι του Ερμή Ζωνιανών με τον Φωστήρα για την 27η αγωνιστική.

Ο Μπαμπουλάκης ήταν ψύχραιμος και εύστοχος, μετέτρεψε σε γκολ στο 95ο λεπτό το πέναλτι που κέρδισε ο Κεφαλούκος και έδωσε πολύτιμη νίκη με 1-0 στην ομάδα του. Από την άλλη, οι κιτρινόμαυροι έκαναν κατάθεση ψυχής σε ακόμη ένα ματς, όμως στο τέλος έφυγαν με... άδεια χέρια από τον αγωνιστικό χώρο και, πλέον, βλέπουν τη μάχη για τη σωτηρία να χάνεται. Λίγο νωρίτερα, στο 86ο λεπτό, ο Σκουτέλης είχε νικηθεί από τον Καλαματιανό σε τετ α τετ, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει σε εκείνο το σημείο το προβάδισμα στους πράσινους.

Διαιτητές: Κλαμπατσέας, Τσαμπουράκης-Βασιλάκης (Ηρακλείου)

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μηνάς Πίτσος): Δερμιτζάκης, Αυγουστάκης, Ζερβός (70' Λίτσκας), Μπαμπουλάκης, Ρουμπάκης (70' Τουρνάκης), Σαρρής, Ακουίνο, Αλεξάκης (80' Κοζορώνης), Βιτώρος (15' λ.τρ. Παππάς), Κεφαλούκος, Σκουτέλης

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Καλαματιανός, Γαϊτάνης, Πεχλιβανίδης, Συριόπουλος, Τόλιος, Χατζηκυριάκος, Γάγγος, Καραμπάγιας, Νέρες, Λιμήτσιος, Τσιμπόκας.