Ο Φοίνικας Περιστερίου το κράτησε (0-1 τους Λύκους Χαϊδαρίου) και αναρριχήθηκε

Στις 6 Νοεμβρίου το ματς ανάμεσα στους Λυκους Χαϊδαρίου και το Φοίνικα Περιστερίου είχε διακοπή στο ημίχρονο λόγω ακραίων καιρικών φαινομενων με το σκορ να είναι στο 0-1 χάρη στο γκολ του Χαλικιά από το 9'.

Σήμερα (16/11) είχε οριστεί από την ΕΠΣΑ να διεξαχθεί το υπόλοιπο μέρος του αγώνα, με το σκορ να μένει ίδιο και τον Φοίνικα να παίρνει ένα σημαντικό τρίποντο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικης. Με το τρίποντο αυτό ο Φοίνικας έφτασε τους 8 βαθμούς και την 4η θέση.

Δοκάρι για τον Φοίνικα ειχε ο Μάζης, ενώ οι γηπεδούχοι φωνάζουν για πέναλτι στα τελευταία λεπτά σε μαρκάρισμα του Τσατσαλίδη.

ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Βασίλης Γκούμας) Παρασκευόπουλος, Τουλιαγκάνοφ, Μητρώκας, Τσατσαλίδης, Γιαννόπουλος, Βασίλας (83' Τζαμαλής), Μίχος, Ταρούσα, Κιρκιλής, Καλογερόπουλος, Μπόγκος (88 Γκοτσούλιας).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Στάθης Πανακούλιας) Παπαδιώτης, Μαγαλιός, Ηλιόπουλος, Παπανικολάου, Ανανγωστόπουλος, Γιαταγανάκης, Χαλικιάς, Δήμος (91' Κούτρης), Μάζης, Διονατος (88' Καραλής), Λαγός.