Σε θέση μπαράζ ο Ιάσων, 5-0 τον Άτλαντα Κυψέλης!

Κορύφωσε την αντεπίθεσή του ο Ιάσων και βρέθηκε σε θέση μπαράζ, προσπερνώντας τον Άτλαντα Κυψέλης, του οποίου επιβλήθηκε σήμερα (25/3) με το εμφατικό 5-0!

Μόλις στο 13ο λεπτό ο Κουρεμαδάς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά (13'), ενώ με πανομοιότυπο τρόπο ο ίδιος παίκτης στο 22' έκανε το 2-0. Στο 27' σημειώθηκε το 3-0 με αυτογκόλ του Γεράνη μετά από κόρνερ του Αποστολόπουλου, για να ακολουθήσουν άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με την υπογραφή του Κεφαλά. Στο 60' σημείωσε το 4-0 με σουτ και στο 79' έγραψε το τελικό 5-0 με κοντινό πλασέ μετά από παράλληλη κεφαλιά του Κουρεμαδά.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Καραγεώργος-Καφρίτσας

ΙΑΣΩΝ (Κώστας Πιτσίνης, Μπράβος, Γλέζος, Λυχνός, Κουρεμάδας, Τραγανός (67' Μουλάι), Αποστολόπουλος (67' Αλετράς), Γουσέτης (85' Καστριώτης), Κερασιώτης, Κεφαλάς (85' Νίτσας), Γέρος (60' Μπαϊρακτάρης)

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Δημήτρης Σλεποκούροβ): Λάτσης, Χατζίου (31' Καραφλής), Τσιτσόπουλος, Κοσμίδης (74' Ντε Αμπρώ), Β. Νάση, Τελάι, Λιβάνιος, Κόστα, Τσικούνας (43' Α. Νάση), Καβαλιέρης, Γεράνης (43' Σ. Νάση).