«Χορταστική» μοιρασιά για Διάνα και Χολαργό (2-2)

Ενδιαφέρον αλλά και «χορταστικό» ηταν το φιλικό που έγινε σήμερα (23/8) το απόγευμα στο γήπεδο Ηλιούπολης β'.

Διάνα και Χολαργός αναμετρήθηκαν για 80 λεπτά και έμειναν στο ισόπαλο 2-2, σκοράροντας αμφότερες από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.

Στο 20ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με γκολ που σημείωσε υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής (0-1), για να ισοφαρίσει στο 32' ο Βουλτσίδης με πλασέ (1-1). Στο 65' ο Ζώης βρήκε... δίχτυα με πλασέ για το 2-1, όμως στην τελευταία φάση του... 80λέπτου άλλος υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής του Χολαργού ισοφάρισε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ για το τελικό 2-2.

ΔΙΑΝΑ ΗΛ. (Γιάννης Κουσάνας): Μάρκου, Μπαρδάκης, Νίκολι, Κατσιάνης, Ποντικάκος, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Παπαντζήμας, Βουλτσίδης, Φάρος, Π. Καζάκος (20' Α. Καζάκος)

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Αράχωβας, Κουσάνας, Ζώης, Ευθυμίου, Κουτσογκίλας, Στεφανής, Κριτσωτάκης

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Σήφης Βενάκης): Παπαγεωργίου, Τσάγκαρης, Βλασόπουλος, Μπακαδήμας, Καραμάνος, Ζιάμπρας, Τρυφιάτης, Μπαλαχτσής, Γκενάκος, υπό δοκιμή, υπό δοκιμή

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σαμαράς, Μιχελής, Πατερίτσας, Μάμαλης και υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.