Απόδραση από την Αγία Βαρβάρα για τον Αγ. Ιερόθεο, 0-1 την Αγ. Ελεούσα

Μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τον Άγιο Ιερόθεο που επικράτησε με 0-1 της Αγίας Ελεούσας στην Αγία Βαρβάρα και συνδυάσε με τρίποντο την επιστροφή του στα τοπικά πρωταθλήματα.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε στο 12' ο Νησαριώτης ο οποίος είχε και δοκάρι στο 4'.

Οι κιτρινόμαυροι μάλιστα είχαν σημαντική στιγμή χάνοντας τριπλή ευκαιρία σε μια φάση στο β' μέρος για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους.

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά όμως το 0-1 έμεινε μέχρι τέλους.

Για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε ο Μονεμβασίτης με δεύτερη κίτρινη στο 88'.

Διαιτητής ήταν ο Κελεκίδης με βοηθούς τους Καμπιώτη και Μπόντζο.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης) Σιφογιαννάκης, Μπάκας, Μαθιούδης, Σέχου (69 Παλυβός), Μπίκος, Κατσικογιάννης, Τριαντης, Χατζηροδίτης (67 Τεπετίδης), Καραδήμας, Γκουτίδης, Κοπανάς.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Θοδωρής Τρανός) Μπακοδήμος, Μονεμβασίτης, Μαρίνης (72' Ρήγας), Νταϊφωτης, Καλιακούδας , Βελιανίτης, Τουρτούλι (88 Ζαγκλής), Μπριστογιάννης Νησαριώτης (46 Χριστούλης), Γιαννόπουλος (72' Γκόντα), Στόινα (65 Μηλιώνης).