Σεφτέ στις νίκες ο ΠΑΟ Ρουφ, 2-1 τον Απόλλωνα Αθηνών Δάφνη

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε ο ΠΑΟ ΡΟΥΦ στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, αφού επικράτησε με 2-1 του Απόλλωνα στον αγώνα που ολοκληρώθηκε νωρίτερα.

Η ομάδα του Στάθη Πανακούλια ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς με το πλασέ του Στατήρη στο 4ο λεπτό και διατήρησε το προβάδισμα καθ' όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 51' με σουτ του Ρισβάνι από κοντινή απόσταση. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γεωργίου με τελείωμα σε κενή εστία στο 79ο λεπτό.
Έτσι, η Αούστρια πανηγύρισε τη πρώτη νίκη της σεζόν και φτάνει συνολικά τους 4 βαθμούς στην κατάταξη του πρωταθλήματος.
ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Κουνάδης, Γεωργόπουλος, Βουρνάζος, Τσουκαλάς, Μπόκος (75'Γεωργίου), Φέγκης, Τσονόπουλος (46' Καραγιάννης), Αναστασίου (88' Πετρόπουλος), Θερτσάι (46' Κουράφαλος), Στατήρης, Σταμάτης (63' Νάση).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Δράκος, Δούρος, Αμπεντινάι, Ασημακόπουλος, Χασκής, Βλαχονικολέας, Δημητρόπουλος (70' Φούντας), Χρήστου, Τριανταφυλλίδης, Πετανά (86' λ.τρ. Κράβαρι), Ρισβάνι (70 Ξένος).