Oι Ίωνες Αλίμου λύγισαν με 1-0 την Ελπίδα Αγ. Αναργύρων

Ένα γκολ του Κανάκη στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου μετά από σέντρα του Νικήτα αποδείχθηκε αρκετό για να οδηγήσει τους Ίωνες Αλίμου στην δεύτερη τους νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Α. Σκουμπουρδή επικράτησε με 1-0 της Ελπίδας Αγ. Αναργύρων, που είχε δοκάρι στο 11' σε ψηλοκρεμαστό πλασέ του Πάσχου και στο τέλος έμεινε με πολλά παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα.

Διαιτητές: Μπαλογιάννης, Πάσκος-Προδρομιάδης

ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ (Αντώνης Σκουμπουρδής): Τζιβελέκης, Νικήτας, Χαλικιάς, Ευγενίδης, Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Κανάκης, Χατζηάνογλου (70' Μπελέρης), Βαφειάδης (61' Ντογκάνι), Δημητρακόπουλος (80' Γκλεζάκος), Φερρατσάκου (80' Ποιμενίδης)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Δήμος Τσιμιλιώτης): Νικολίτσας, Κάβουρας (52' Κασνέτσι), Γιαμαρέλος, Παππάς, Ντάκα (65' Τσίτος), Κουνάδης, Κίτσος, Πάσχος (65' Ζενουνλλάρι), Τσοχαντάρης, Λιαγκόζης, Ροκανάς (46' Ντάλλας)