Άνετα η Κηπούπολη, 6-0 την Άμιλλα Περιστερίου

Έπειτα από ένα παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο της Χωράφας μεταξύ ομάδων που είχαν σαφή διαφορά δυναμικότητας, η Κηπούπολη επιβλήθηκε με το ευρύ 6-0 της ουραγού Άμιλλας Περιστερίου, που παρέμεινε ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο.

Τα δύο πρώτα γκολ έφεραν την υπογραφή του Ηλιόπουλου και σημειώθηκαν στο 21' με προσωπική ενέργεια και πλασέ (0-1) και στο 47' με κεφαλιά (0-2). Στο 61' ο Νένδος με σουτ πέτυχε το 0-3 και δύο λεπτά μετά (63') ο Καλαμοτουσάκης με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Στο 76' ο Καλαμοτουσάκης με σουτ πέτυχε το 0-5 και στο 86' ο Νένδος διαμόρφωσε το τελικό 0-6 με σουτ. Είχε προηγηθεί στο 84' εκτέλεση πέναλτι από τον Νένδο, στην οποία απέκρουσε ο γκολκίπερ Κανελλόπουλος.

Διαιτητές: Γκαϊτατζής, Δηλγερίδης-Μούζας

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤ. (Κώστας Σώκος): Κανελλόπουλος, Βογιατζής (70' Ρηγόπουλος), Αγγελόπουλος, Σώκος (70' Κατσίμπουλας), Πρίντζιος, Κατσούλας, Χρονόπουλος (70' Μάνθος), Ράλλης, Πήδουλας (55' Δημητριάδης), Καλόγηρος, Κλάδης

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Γονιδάκης, Σταματογιαννόπουλος (61' Φειδάς), Πανίδης, Κούτρας, Σαββουλίδης, Λουκάκης (61' Θεοχαρίδης), Τζαρέλλας (61' Βογιατζής), Καλέμης, Ηλιόπουλος (64' Ρούτσης), Νένδος, Μπίσκος (46' Καλαμοτουσάκης).