Ισόπαλο το ντέρμπι του 1ου ομίλου για Ήφαιστο και Κένταυρο (1-1)

Το ντέρμπι του 1ου ομίλου της Α' ΕΠΣΑ δεν ανέδειξε νικητή αφού στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής Ήφαιστος Περιστερίου και Κένταυρος έμειναν στο 1-1, με αποτέλεσμα ο Αστέρας Καισαριανής να βρίσκεται πλέον στην κορυφή με διαφορά 5 βαθμούς από τους νεοφώτιστους του Κώστα Ρούπτσου.

Το ματς ξεκίνησε με τον Κένταυρο να έχει την κατοχή ωστόσο στο 38' ο Φράρος έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 49' κέρδισαν πέναλτι και παράλληλα την αποβολή του Αγοραστού με δεύτερη κίτρινη.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Αλεξανδράκης που ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι τέλους.

Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και είχαν δοκάρι σε ενέργεια του Γεωργουδάκη.