«Έσωσε» στο τέλος τον βαθμό ο Ατρόμητος Χαλανδρίου, 2-2 με Αστέρα Γλυφάδας

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης απέτρεψε την ήττα ο Ατρόμητος Χαλανδρίου, αποσπώντας το ισόπαλο 2-2 απέναντι στον Αστέρα Γλυφάδας.

Στο δημοτικό στάδιο Χαλανδρίου έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ, με τους γηπεδούχους να προηγούνται μόλις στο 5ο λεπτό χάρη σε γκολ του Δ. Αναγνώστου (1-0) και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 42' με τον Γιαννακόπουλο (1-1). Στο 72' ο Μαντικόπουλος σημείωσε την ανατροπή (1-2), με τον Πατέρα να φέρνει το ματς στα ίσια στο 91ο λεπτό για το τελικό 2-2.

Γκολ: 5' Δ. Αναγνώστου, 91' Πατέρας - 42' Γιαννακόπουλος, 72' Μαντικόπουλος

Διαιτητές: Ψαρίδης, Στρίκος-Κοκκίνης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ. (Ηλίας Μπλάνας): Κολαζάς, Μεσούλι, Αφεντουλίδης (41' Κατσαρώνης), Δ. Αναγνώστου, Κόττας, Φιλιππίδης (83' Ζαρογιαννόπουλος), Πανταμίδης (46' Πατέρας), Τουμαζάτος, Ν. Αναγνώστου, Χονδρογιάννης, Ταμπάκος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΦ. (Νίκος Τσαμπίρας): Σκρίνος, Μπαρλαμπάς, Τριανταφυλλάκης, Μπακαλιάνος, Καλαντζής, Γιαννακόπουλος, Νικολόπουλος (50' Μαντικόπουλος), Παπακωνσταντίνου, Καραβίδας, Χρυσικός, Κουντουριώτης (87' Βιτωράτος).