Αγχωτικό «διπλό» ο Κολωνός, 2-1 την Άμιλλα Περιστερίου

Πήρε αυτό που ήθελε ο Κολωνός στο δημοτικό στάδιο της Χωράφας, αλλά το πέτυχε με αγχωτικό τρόπο.

Η ομάδα του Γ. Ποδαρά επικράτησε με 2-1 της ουραγού Άμιλλας και ανέβηκε στο πάνω «διάζωμα» της κατάταξης στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με σουτ του Τοσούνι (0-1), με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσια στο 31ο λεπτό με πλασέ του Χρονόπουλου (1-1). Στο δεύτερο μέρος ο Κολωνός επέμεινε και έφτασε στο δεύτερο γκολ στο 69ο λεπτό χάρη σε ατομική προσπάθεια και σουτ του Ρότσι από πλάγια θέση (1-2). Η Άμιλλα πάλεψε για τον πρώτο της βαθμό και, μάλιστα, λίγο πριν την εκπνοή είχε μεγάλη ευκαιρία με δύο προσπάθειες να σταματούν σε δοκάρια στην ίδια φάση.

Διαιτητές: Καπίρης, Μούζας-Λούτσος

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤ. (Κώστας Σώκος): Κανελλόπουλος, Καπίρης, Σώκος, Κατσιμπούλας, Πρίντζιος (88' Σαβοάια), Κατσιούλας, Ασίμης, Ράλλης, Κλάδης, Χρονόπουλος, Κουτσοκώστας (66' Αγγελόπουλος)

ΚΟΛΩΝΟΣ (Γιώργος Ποδαράς): Ροκανάς, Χριστόπουλος (60' Ράσα), Ρότσι, Χριστοφόρου, Τζίλιος, Οντάτζης (55' Ίμπρο), Δαρζέντας, Τζωρτζάτος, Τοσούνι (55' Γκιόλας), Σκεύης (89' Λουφάκης), Μιράκα (46' Λογκάκης).