Λύγισε τον Ιπποκράτη (1-0) και ανέβηκε «σκαλοπάτια» ο Νεοπεντελικός

Πρόσθεσε τρεις βαθμούς στη συγκομιδή του ο Νεοπεντελικός και βελτίωσε τη θέση του στην κατάταξη του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΑ.

Σε ένα μετριότατο παιχνίδι στο γήπεδο Μελισσίων η ομάδα του Π. Κοζακόπουλου επικράτησε με 1-0 του Ιπποκράτη χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 25ο λεπτό ο Γκόφας με σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργαντή (1-0). Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη στιγμή τους να ισοφαρίσουν, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι στην προσπάθεια του Τσόγκα να απομακρύνει στο 80ο λεπτό.

Διαιτητές: Γκέτσος, Πρασσά-Παπαθανασίου

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (Παναγιώτης Κοζακόπουλος): Τουλίτσης, Γ. Μπιτσάκης (62' Σίλλος), Γκιονάι, Ν. Μπιτσάκης, Γκόφας, Κανέλλος, Γ. Παπαδόπουλος, Τσόγκας, Γεωργαντής (70' Μαρουλίδης), Γκόνος (76' Αναστασίου), Λυμπούσης

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Γιάννης Σκαρπέλης): Πολίτης, Λέμης, Λούτφι, Σοϊλές, Κομνηνάκης, Παπαϊωάννου, Χήρας, Νάκο (80' Ρακιτζάκης), Μαγκίτσας, Σοφός, Τσόκου (70' Νεστουράι).