Λύτρωση στο 93' για Βύρωνα, 1-0 τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες ήρθε η στιγμή της νίκης για τον Βύρωνα!

Σε ένα παιχνίδι με υψηλή βαθμολογική σημασία στο γήπεδο της Εργάνης, οι κυανέρυθροι κατέβαλαν με 1-0 τον ουραγό, πλην δυσκολοκατάβλητο, Θρίαμβο Χαϊδαρίου χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Δημάκης με σουτ στο 93ο λεπτό! Πριν λυγίσουν την αντίσταση του αντιπάλου τους, οι γηπεδούχοι είχαν αποκτήσει ισχυρό αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού από πλευράς Θριάμβου αποβλήθηκαν μέσα σε δύο λεπτά δύο ποδοσφαιριστές! Στο 74' ο Μαλαπάνης αντίκρισε απευθείας την κόκκινη κάρτα για εξύβριση αντιπάλου και στο επόμενο λεπτό (75') ο Σφίχτης ακολούθησε τον ίδιο δρόμο, βλέποντας τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητές: Μεντζελόπουλος, Γεωργίου-Πρίντζιος

ΒΥΡΩΝ (Αργύρης Παπακώστας): Σανιάνος, Λιάτσος, Καρούσος, Κυρμάζογλου, Πουρνάρας (64' Σταυρακάκης), Καρδαμίτσης, Ζώτος, Καμίδης (35' λ.τρ. Λαζάρου), Δημάκης, Μότσκα (64' Τζιμάνης), Χάγιας

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔ. (Κώστας Κοσκινάς): Μαλαπάνης, Χήτος, Σφίχτης, Αλεφραγκής, Τζεβελέκης, Μαργαρώνης, Βάρκας, Φαράκλας, Μακρυνόρης (71' Θαναηλάκης), Βλασόπουλος, Τσακαλάκης (67' Αποστολάκης (77' Μίχος)).