Συνεχίζουν οι Ίωνες Αλίμου, 1-0 στο Γαλάτσι!

Σε ένα παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο Γαλατσίου στο οποίο πρωταγωνιστής ήταν ο... στρατηγός άνεμος, οι Ίωνες Αλίμου πήραν μεγάλη νίκη με 1-0 απέναντι στον τοπικό ΠΑΣ και έμειναν μόνοι στην έκτη θέση της κατάταξης, στον 3ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΑ.

Παράλληλα, όμως, η ομάδα του Α. Σκουμπουρδή πέτυχε και το τρίτο συνεχόμενο «τρίποντο», επιβεβαιώνοντας πως βρίσκεται σε καλό δρόμο.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο... ούριου ανέμου και υπεροχής, με τους φιλοξενούμενους να υπερτερούν στο πρώτο μέρος και τους γηπεδούχους να παίρνουν τα ηνία στο δεύτερο. Παρ' όλα αυτά, λίγο πριν το φινάλε, στο 90ο λεπτό, ο Φερρατσάκου, που είχε έρθει νωρίτερα από τον πάγκο, βρήκε δίχτυα με σουτ και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος, Συνεφιάς-Μεντζελόπουλος

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Θεοφανίδης, Π. Μπατζελής, Δουδουμόπουλος, Ζαγκουντίνος, Μπαϊράμι (65' Τουλούμης (75' λ.τρ. Τσαπατώρης)), Ντούνης, Θεοδωρακάτος, Νταβαρίνος, Θανόπουλος, Μπάτσι, Τσέπας

ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ (Αντώνης Σκουμπουρδής): Τζιβελέκης, Κανάκης, Χαλικιάς, Ευγενίδης, Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Ποιμενίδης (66' Νικήτας), Χατζηανόγλου, Ντογκάνι (92' Ζήσης), Δημητρακόπουλος (66' Φερετσάκου), Λαζάρου (80' Γκλεζάκος).