«Άριστα δέκα» η Ιεράπολη στον Βύρωνα (1-2)!

Φιλοξενούμενη από μία ομάδα που μέχρι πέρσι αγωνιζόταν στην Α' Κατηγορία και που είχε ανάγκη τους βαθμούς, η Ιεράπολη όχι απλώς πέτυχε να μην ηττηθεί, αλλά στο τέλος πανηγύρισε μεγάλη νίκη με ανατροπή (1-2)!

Με αυτό τον τρόπο, η ομάδα του Γ. Βέρρα πήρε... σαφείς αποστάσεις από την επικίνδυνη ζώνη, εν αντιθέσει με τους κυανέρυθρους που συνεχίζουν να βρίσκονται σε δύσκολη θέση. Μετά από ένα «άκαρπο» πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51ο λεπτό με σουτ του Σταυρακάκη (1-0). Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν, ωστόσο, να φέρουν τα... πάνω κάτω στο ματς μέσα σε ένα τετράλεπτο! Στο 64' ο Ασημακούλας ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ και τρία λεπτά μετά (67') ο Ανδρονιώτης ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Καραγεώργος για το 1-2! Στο 87', κατά την αποχώρησή του από το γήπεδο, ο Ασημακούλας αποβλήθηκε απευθείας με κόκκινη κάρτα για ανάρμοστη συμπεριφορά απέναντι σε αντίπαλο, με συνέπεια η ομάδα του να μείνει να αγωνιστεί στα τελευταία λεπτά με αριθμητικό μειονέκτημα, γεγονός ωστόσο που δεν της στοίχισε.

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος, Κρασώνης-Ζερβού

ΑΟ ΒΥΡΩΝ (Αργύρης Παπακώστας): Μοδιάτης, Θεοδώρου (67' Ιωακειμίδης), Καρούσος (67' Τρυφέρης), Κυρμάζογλου, Τζιμάνης (46' Πουρνάρας), Καρδαμίτσης, Ζώτος, Λιάτσος, Σταυρακάκης, Δημάκης, Χάγιας

ΙΕΡΑΠΟΛΗ (Γιαννούλης Βέρρας): Μανώλικας, Μακρής, Φατούρος, Γιαννούλης, Βιτουλαδίτης, Καραγεώργος, Διαμαντόπουλος (91' Κασιμάτης), Γριμάνης, Ασημακούλας, Βέρρας (65' Ανδρονιώτης), Χαρίτος