Βαθμό ο Άρης Χολαργού με Κοψαχείλα (1-1)

Ήθελε τη νίκη για να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού, όμως ο Άρης Χολαργού περιορίστηκε στον βαθμό που έδωσε το ισόπαλο 1-1 με την Κοψαχείλα.

Στο δεύτερο γήπεδο Χολαργού η ομάδα του Π. Φαλήρου άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Μαύρου μετά από χτύπημα φάουλ του Κουκουλά (0-1), όμως οκτώ λεπτά αργότερα (34') ο Καλαβρυτινός ισοφάρισε σε 1-1 με προβολή. Αξίζει να αναφερθεί ότι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, καθώς στο 89' πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια ο Ζαφείρης, αντικρίζοντας απευθείας την κόκκινη κάρτα για έξυβριση του διαιτητή.

Διαιτητές: Γιαννόπουλος, Καράμπελας-Δεσύλλας

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Νίκος Λιβαθινός): Κουλλόλι, Κεφαλάς, Μπορτσέφσκι (80' Καραμουσλής), Καλαβρυτινός, Χατζής, Βλάχος, Γκιάτης (80' Μαρκάκης), Ξύδης, Κεκλίκογλου (60' Παπαπαναγιώτου), Γαλάτης, Κασνέτσι

ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ (Λευτέρης Αλεξάκης): Παπαδόπουλος, Μαύρος, Ντούνης, Κωστής (68' Μπαξεβανίδης), Κουκουλάς (68' Κοθράς), Ασημακόπουλος, Δεμερτζής, Οντάτζης (68' Γούλας), Καφεντζής (60' Φωτόπουλος), Βεϊζάι, Ζαφείρης.