«Καθάρισε» σε ένα 10λεπτο η Δόξα Βύρωνος, 3-0 τον Ηρακλή στο Περιστέρι

Ό,τι δεν έκανε σε μία ώρα αγώνα η Δόξα Βύρωνος στο Περιστέρι, το κατάφερε μέσα σε ένα δεκάλεπτο στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου!

Η ομάδα του Γιάννη Κουσάνα επικράτησε με 3-0, κάμπτοντας την αντίσταση του αξιοπρεπούς Ηρακλή. Στο 61ο λεπτό ο Σκούρας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά (1-0), στο 69ο λεπτό ο Παρασκευόπουλος με νέα κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2-0) και με τη σέντρα ο Στατήρης διαμόρφωσε το τελικό σκορ με σουτ (3-0).

Διαιτητές: Ι. Καλογερόπουλος, Καραγεώργος-Μεντζελόπουλος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤ. (Νίκος Παπαδιώτης): Βακαλόπουλος, Δρουγουνάκης, Σφίχτης, Πάνος (46' Κουτσογιάννης), Καλογήρου, Τσετσάι, Μήτρος (75' Λιανός), Βαρδαραμάτος, Νίτας (56' Βασιλείου), Γιώτης, Μαγκίτσας (68' Ελεύθερος)

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ (Γιάννης Κουσάνας): Χριστοδουλάκης (75' Καραβαγγέλης), Καζαντζής, Βουτάς, Κίλιας (35' λ. τρ. Σκούρας), Τζάρτζαλος (60' Παρασκευόπουλος), Στάθης Νασιόπουλος (60' Μίζιος), Ζόμπολας, Στατήρης, Κουτσαυτίκης (75' Νομικός), Μαρίνης.