«Ζωντανή» για πλέι οφ η Άνοιξη, 1-0 στο Κρυονέρι

Πολύτιμη νίκη με 1-0 πέτυχε στο Κρυονέρι η Άνοιξη και συνεχίζει να διεκδικεί με αξιώσεις την παραμονή της στην Κατηγορία.

Ήρωας για τους φιλοξενούμενους ήταν ο γκολκίπερ Παππάς, ο οποίος απέκρουσε πέναλτι του Τζήμα στις καθυστερήσεις (94') και υπερασπίστηκε το προβάδισμα για την ομάδα του. Στο 38ο λεπτό ο Θ. Πανάγου πέτυχε με σουτ από θέση εκτός περιοχής το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης (0-1). Στο 65' ο Χότζα αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ το ίδιο συνέβη και στο 89' για τον Γιαννόποθλο.

Διαιτητές: Φωστέρης, Γκούβας-Κουτζιακουτζίδης

ΚΡΥΟΝΕΡΙ (Νίκος Σκούρας): Βέκιος, Παπούκας (81' Σαχίνης), Γεωργίου, Γιαννακόπουλος, Τουμπανάκης, Μπουλγκουρίδης (65' Μπαστάνης), Καραγιαννίδης, Χότζα, Ναούμ (78' Αθανασιάδης), Τζήμας, Διγενής (46' Μαλάι)

ΑΝΟΙΞΗ (Δημήτρης Κοσμάς): Παππάς, Βουγιουκλίδης (80' Γεωργούσης), Θ. Πανάγου, Α. Πανάγου, Πέττας, Τρακάκης, Κουλλόλι (89' Γιαρένης), Παληαρούτας (48' Μαυρίδης), Μούκα (89' Νησωτάκης), Ζιβάνοβιτς, Καζβιρόπουλος (80' Αμανατίδης).