Νικηφόρο ξεκίνημα για Άρη Βούλας, 2-0 στα Γλυκά Νερά

Πήρε αυτό που ήθελε στο γήπεδο των Γλυκών Νερών ο Άρης Βούλας και πραγματοποίησε την ιδανική εκκίνηση στη διαδικασία των πλέι οφ.

Οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν με 2-0 της τοπικής ομάδας χάρη σε δύο γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο εικοσιπεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 54ο λεπτό ο Μιραφιόρι άνοιξε το σκορ με πλασέ (0-1), ενώ στο 69' ο Γκαβασιάδης μετέτρεψε σε γκολ πέναλτι που κέρδισε ο Κριλής, υπογράφοντας το 0-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Ανδ. Βλάχος, Σπυρόπουλος-Γκούβας
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Δημήτρης Μαντούκας): Κύρκος, Ψαρρός, Μαστορόπουλος (75' Θεοχάρης), Μανουσάκης, Μάνδαλος, Παξιμάδης (80' Τραγανός), Δρούγκας (75' Αζακάς), Βιταλιώτης (80' Λουλάι), Κότσι, Βλάχος (60' Μουρούτης), Στίσι.
ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τάσος Τασιόπουλος): Παπαχριστόπουλος, Ατματσίδης (88' Ατματσίδης), Γιαννόπουλος, Γκούρας, Αφράτης, Μπρης (60' Ηλιάδης), Μιραφιόρι (60' Λάσκος), Φουκαράς, Γκαβασιάδης, Ρομάνο, Κριλής (85' Τάρναρης).