Στο τέλος η Τριγλία Ραφήνας, 2-0 τον Αήττητο Σπάτων

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, που κρίθηκε στα τελευταία του λεπτά, πραγματοποιήθηκε σήμερα (30/8) το απόγευμα στο γήπεδο «Π. Σκούφος» της Ραφήνας.

Η τοπική Τριγλία επικράτησε με 2-0 του Αήττητου Σπάτων, με τις δύο ομάδες να έχουν καλά διαστήματα και ευκαιρίες για γκολ σε ένα τεστ που θύμισε... πρωτάθλημα! Οι κιτρινόμαυροι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 85ο λεπτό με πλασέ του Δελαπόρτα (1-0), ενώ στο 90' ο Σένε αξιοποίησε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος για το τελικό 2-0.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργο Καρατζάς): Μπακόλας, Γκίκας (60' Δελαπόρτας), Λυκουρόπουλος, Κουμουτσέας (60' Δαμκαλής), Ντέντια, Μπανιάς, Μυλόβας, Ψαρρής (46' Σταυρίδης (55' λ.τρ. Αρβανιτίδης)), Κουσούλης (80' Καρτάλης), Ζαφειρόπουλος (80' Μπακόπουλος), Σένε

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Μάνος Χωριανόπουλος): Καλούδης, Τσουχλαράκης, Μιλάι, Νταής, Μουρούτης, Τζίτζι, Κουβαράς, Σπανός, Χοτζάι, Μέγας, Μπάτσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καραγιάννης, Λαμπρινός, Γκιορντούμι, Αβντίου, Δέδες, Τσεπέλε.