«Βράζουν» με Κατσίνη στον Αήττητο Σπάτων!

Έντονη δυσαρέσκεια επικρατεί στις τάξεις του Αήττητου Σπάτων από το απόγευμα του Σαββάτου (11/11) και ο λόγος πηγάζει από συμβάντα που έλαβαν χώρα στο γήπεδο της Αγ. Μαρίνας τόσο εντός όσο και εκτός αγωνιστικού χώρου, στο πλαίσιο της αναμέτρησης με τον Θησέα Ν. Μάκρης για την 9η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ (3-2).

Από τον ιστορικό σύλλογο εκφράζουν τα έντονα παράπονά τους για τη διαιτησία του Κατσίνη, αλλά και του πρώτου βοηθού του Γκούβα, για μία σειρά από αποφάσεις που -όπως υποστηρίζεται- έκριναν το παιχνίδι υπέρ του γηπεδούχου Θησέα. Τα παράπονα των φιλοξενούμενων αφορούν στην εν γένει διαιτησία, αλλά επικεντρώνονται κυρίως σε τρεις φάσεις. Αρχικά, από τον Αήττητο τονίζουν πως δεν υπάρχει παράβαση στο πέναλτι που δόθηκε υπέρ του Θησέα στις αρχές του δευτέρου μέρους και κακώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσουχλαράκης. Εν συνεχεία, επισημαίνουν ότι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ το σκορ πλέον είχε γίνει 2-2, υπήρξε περίπτωση αγκωνιάς από αμυνόμενο του Θησέα στον Νταή σε προσπάθειά του να σκοράρει μέσα από την περιοχή, με τον διαιτητή ωστόσο να μην δείχνει την άσπρη βούλα, αλλά να αφήνει το ματς να εξελιχθεί. Τέλος, οι ιθύνοντες του Αήττητου υπογραμμίζουν ότι πριν το νικητήριο γκολ από πλευράς Θησέα, ο Καραγιάννης έχασε την μπάλα με φάουλ έξω από την αντίπαλη περιοχή και μπροστά στα μάτια του βοηθού Γκούβα, το οποίο όμως δεν υποδείχθηκε, με συνέπεια στην εξέλιξη της φάσης οι γηπεδούχοι να σκοράρουν. Παράλληλα, συμπληρώνουν ότι το γκολ επιτεύχθηκε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, τη στιγμή που ο Κατσίνης είχε ενημερώσει για τέσσερα λεπτά πρόσθετου χρόνου. Αξιοσημείωτο είναι πως χρέη παρατηρητή διαιτησίας στο χθεσινό ματς εκτέλεσε ο Πέτρος Κόνιαρης, που είναι και ο αρχιδιαιτητής της ΕΠΣΑΝΑ.