Λύση με Μπουγιούκο ο Κεραυνός Κερατέας, 1-0 τον Ολυμπιακό Αγ. Στεφάνου

Συνάντησε δυσκολίες ο Κεραυνός Κερατέας απέναντι στον ενισχυμένο Ολυμπιακό Αγ. Στεφάνου, στο τέλος όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 και να προσθέσει άλλο ένα «τρίποντο» στη συγκομιδή του.

Έτσι, διατηρείται σε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες του στην κορυφή της Α' ΕΠΣΑΝΑ μετά από 19 αγωνιστικές.

Το γκολ που έδωσε τη λύση στους «μπλε» σημειώθηκε στο 59ο λεπτό μετά από καταπληκτικό γυριστό σουτ του Μπουγιούκου (1-0). Κατά τα άλλα, στο δημοτικό στάδιο Κερατέας έγινε ένα παιχνίδι στο οποίο οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πετύχει περισσότερα γκολ, μια και είχαν σημαντικές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο ημίχρονο όσο και στο δεύτερο.

Διαιτητές: Τριγάζης, Τσέλιος-Κουλοχέρης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Λουκάς Καραδήμος): Σκαλαίος, Δαρδαμάνης, Πιέτρι (73' Μαγγανάς), Ρέτζο, Μπουγιούκος, Βαγγέλη, Παπασπύρος (83' Πασκάλ), Τραγουστής, Σαχσανίδης (67' Σούλτσε), Μπουντόπουλος (83' Κυριαζής), Τζάκσον

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦ. (Γιάννης Μαγγίνας): Νικολάου, Μαγκανάρης, Μύρκος, Ψαρρός, Μηλιώνης, Κλωνάρης, Ατματσίδης (74' Μαγγίνας), Μπαλωμένος, Ντούλος (82' Γκόντα), Τσατσόπουλος (74' Τζήμας), Γενούζης (46' Τσώνος)