Δύσκολα στα Γλυκά Νερά ο Κεραυνός Κερατέας (0-1)

Πέρασε χωρίς απώλειες από το δημοτικό γήπεδο Γλυκών Νερών ο Κεραυνός Κερατέας και διαφύλαξε το +5 στην κορυφή της κατάταξης στην Α' ΕΠΣΑΝΑ.

Για την 13η αγωνιστική η ομάδα του Λ. Καραδήμου επικράτησε με 1-0 απέναντι στην τοπική ομάδα, χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Μπουντόπουλου στο 39ο λεπτό και σε παράβαση που κέρδισε ο Παπασπύρος. Νωρίτερα, στο 30ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε δυνατό, διαγώνιο σουτ του Βασιλόπουλου. Στο τελευταίο ημίωρο τα Γλυκά Νερά «έψαξαν» την ισοφάριση, ενώ στο ανοιχτό γήπεδο οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να έχουν «καθαρίσει» το παιχνίδι.

Διαιτητές: Φωστέρης, Αλεξόπουλος-Παπαδιώτης

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Άρης Κίτσος): Λουκάς, Χριστοδούλου, Μαστορόπουλος (75' Αργυρόπουλος), Μπέλμπας, Μπενέκος, Χωριανόπουλος, Καλούτσας, Νάνος (82' Δρούγκας), Τραγανός, Βασιλόπουλος, Βλάχος (75' Φυτιλής)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Λουκάς Καραδήμος): Καλογερόπουλος, Κοκκινάκης, Πιέτρι, Ντόβας, Μπουγιούκος, Βαγγέλη, Τραγουστής, Παπασπύρος (82' Δαρδαμάνης), Σαχσανίδης (50' Σούλτσε), Μπουντόπουλος, Πασκάλ (70' Σουλελές).