Πήρε το ντέρμπι του «λόφου» ο Προφήτης Ηλίας, 1-0 την ΑΕ Χατζηκυριακείου

Ο Προφήτης Ηλίας ήταν ο μεγάλος νικητής στο τοπικό ντέρμπι, καθώς επικράτησε με 1-0 της Αθλητικής Ένωσης Χατζηκυριακειίου, σε ένα ματς με φάσεις και από τις δύο ομάδες.

Από ένα καλό ημίχρονο είχαν αμφότερα τα σωματεία, με το Χατζηκυριάκειο να απειλεί στο πρώτο μέρος και τον Προφήτη Ηλία να ανεβαίνει στην επανάληψη και να βρίσκει το γκολ της νίκης στο 91' με ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ του Μασρί.

Παράπονα από τη διαιτησία του Λιάτσου έχει το Χατζηκυριάκειο.
 Αθλητική Ένωση Χατζηκυριακείου 1953 ( Νίκος Διαμαντόπουλος ): Κιλμπασάνης, Διακογιάννης, Μαρουσάκης, Τερζής, Παλαιστίδης ( 85´Νίνος λ.τρ ) Μπάλιας ( 60´ Παπαθέου) Τεβζάτζε,Σαμουρίδης, Αλιάσι, Κριεμάδη, Μπαλτιμάς ( 88´ Τομπαΐδης λ .τρ )

ΑΟ Προφήτη Ηλία(Άγγελος Σκανάτοβιτς): Τρικαμηνάς, Μαυρέλος , Μηλιός, Φράγκος, Λιάκος ( 82´ Γραμματικός ) Οξύνογλου Σ , Ζαχαρίου , Οξύνογλου Α( 87´Δαλέζιος ) Χαϊδος, Τσολακάκης ( 73´ Μαρσί ).