Στην τρίτη θέση η Χαραυγή, 3-2 στο 87' τον ΑΣ Δραπετσώνας

Συναρπαστικό παιχνίδι στο γήπεδο της Χαραυγής, με την ομώνυμη ομάδα να επικρατεί στο 87' με 3-2 του ανταγωνιστικού ΑΣ Δραπετσώνας και να περνάει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 22' η ομάδα του Αχιλλέα Ανδριανάκη προηγήθηκε με δύο γκολ, χάρη στα τέρματα των Ηλιόπουλου(15') και Κασδοβασίλη(22'). Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι του Μάκη Σαμιώτη έβγαλαν αντίφραση και μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έκαναν το 2-2 με τους Φασιλή(25') και Τσετσώνη(42').

Η επανάληψη ήταν αρκετά αμφίρροπή με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το πολυπόθητο γκολ της νίκης στο 87' με τον νεοεισελθέντα Σερμάδι, που είχε μπει στο ματς σαν αλλαγή στο 79'.

Διαιτήτευσε ο Δαμιανάκης.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Συρίγος, Γαβαλάς (68’ Παπανικολάου), Κασδοβασίλης, Αβράμης, Γεροπαναγιώτης, Σαλάτας, Πέρρος (79’ Σερμάδι), Γιαλίδης, Γκανίδης, Ηλιόπουλος, Σιφνάκης (79’ Τζαβέλλας).

ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Μπαλάσκας, Αγγελόπουλος (73’ Φουκούλης), Μπρέγκου (63’ Σκουλουδάκης), Κασιαβός, Κούστας, Καρνέσης, Τσετσώνης, Σκερλάι, Φασιλής, Φωτιάδης, Ουτάτσοπ