«Καθάρισε» με Ερμιονίδα ο... φρεσκαρισμένος Φωστήρας (2-0)

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική συνδύασε βαθμούς και... φρεσκάρισμα ο Φωστήρας, πιστοποιώντας ότι μπορεί να πορευθεί πάνω σε αυτή την ισορροπία στη συνέχεια του πρωταθλήματος στον 5ο όμιλο.

Με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στη σύνθεσή της, η ομάδα του Ταύρου υποδέχθηκε την ανεβασμένη ΑΕ Ερμιονίδας, της οποίας επιβλήθηκε με 2-0, σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.

Στο 15ο λεπτό ο Πίσσας βρήκε... δίχτυα με σουτ (1-0), ενώ στο 56ο λεπτό ο Πεχλιβανίδης με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Δηλαβέρη σφράγισε το «τρίποντο» για τους κιτρινόμαυρους.

Διαιτητές: Λάμπρου, Μανούρας-Καραγιάννης (Δυτικής Αττικής)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Ασημέλης, Δηλαβέρης (60' Ζελενίτσας), Τζιάτζιος, Πεχλιβανίδης, Καρμίρης, Τσουβαλτσίδης, Μπουσκουίδης, Πινιώτης (80' Ασκοτίρης), Πίσσας, Μπερνιδάκης (75' Τσιώλης), Ρέππας (75' Ντελής)

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Πονηρός, Βιρβίλης, Τζιέρης, Σαμαράς, Διαμαντόπουλος (46' Κιοσσές), Τουλής (60' Μερτύρης), Τρέσα (60' Αντωνόπουλος), Μπουρούς (75' Λαλούσης), Τσόφλιος (75' Χαλούβας), Τριμπόνιας, Κυπαρίσσης.