Με το ίδιο... νόμισμα η Θύελλα Ραφήνας τον Πανελευσινιακό (2-0)

Στις 14 Νοεμβρίου, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, ο Πανελευσινιακός έπαιρνε τη νίκη με σκορ 2-0.

Στην άτυπη ρεβάνς του δευτέρου γύρου η Θύελλα Ραφήνας... πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τους «σταχυοφόρους», επικρατώντας με 2-0 χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά των ημιχρόνων. Έτσι, οι πράσινοι της Ανατολικής Αττικής πανηγύρισαν την πέμπτη νίκη τους και ανέβηκαν στην πέμπτη θέση της κατάταξης στον 6ο όμιλο, εμποδίζοντας την ομάδα της Ελευσίνας να περάσει στην κορυφή. Στο 39ο λεπτό ο Τόσκα άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ (1-0), με τον Παπαδόπουλο να βάζει τη σφραγίδα του στο 87' με ψηλοκρεμαστό πλασέ προ του εξερχόμενου Γκλώτσου (2-0).

Διαιτητές: Ψαρίδης, Σερεβέτας (Αθηνών)-Αλέκος (Δωδεκανήσου)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Kουμής, Σαράπης, Μαργέτης (84' Σουλτανίδης), Φύτρος, Ανδρίκος, Ντόσκας, Τόσκα, Μαρτίνος, Παπαδόπουλος, Δημητρίου (70' Παντελίδης), Χίσο (88' Σαντίκου)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Γκλώτσος, Μανδαμαδιώτης, Ανδριόπουλος (67' Τσακίρης), Συριόπουλος, Παπατζίκος, Μαρής (67' Κατίδης), Αντωνακόπουλος, Μπούσης, Βεζιρτζόγλου, Σεκούμπα (46' Μακρίδης), Λάμπρου.

(Φωτο: irafina.gr)