«Σκόνταψε» με Αρίωνα η Ελευθερούπολη (1-1)

Ήθελε να κάνει ένα νικηφόρο ξεκίνημα στην έδρα της η Ελευθερούπολης, στο φινάλε ωστόσο υποχρεώθηκε στο ισόπαλο 1-1 από τον νεοφώτιστο και μαχητικό Αρίωνα.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με πλασέ του Χούσου (1-0), με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και να ισοφαρίζουν με προβολή του Ζάρκα στο 49'. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για το νικητήριο γκολ, είχαν και δοκάρι στο 80' σε σουτ του Μεσάκου, όμως δεν μπόρεσαν να πετύχουν τον στόχο τους.

Διαιτητές: Μαραθωνίτης, Μπαζακούλας-Δεσύλλας

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Πέτρος Αντωνίου): Κολονέλος, Μάμαλης, Χαλκιαδάκης, Βασίλας, Σταμάτης (62' Μεσάκου), Σερδενές (46' Καταβάτης), Καντελμίδης (77' Κιάρρι), Λέκκας, Χούσος, Χατζής (70' Ψυλλάκης), Παππάς

ΑΡΙΩΝ (Σταύρος Πολύμος): Τσιμουράκος, Λίτσας, Στέφα, Μπουρλέσης, Ζουμόπουλος, Καραχάλιος (70' Γκίλλ), Φύτρος, Σπυρής, Ζάρκα (70' Τσιάβο), Μπάμπαλης, Ντερβίσι.